Certified Organic Produce
Items in this category are 100% officially certified organic / also Japan JAS certified organic to the highest organic standards available. Certified organic guarantees no use of synthetic herbicides, pesticides, fertilizers, or GMOs. Certified organic livestock farming guarantees ethical and humane animal treatment and no use of antibiotics or hormones.
140 products
Sort by
Sort by
Organic Free-Range Chicken Keel Bone Cartilage from New Zealand (500g)
9 reviews
Sale price¥1,980
(¥396/100g)
Certified Organic Unsweetened Greek Yogurt from Japan (90g x 3) (Terms & Conditions Apply)
2 reviews
Sale price¥1,470
Certified Organic Frozen Leeks from Belgium (250g-500g) Best By: June 1st, 2027
1 review
Sale price¥390
Regular price¥520
(¥156/100g)
50% OFF Sale! (Past Best By: August 1st, 2026) Organic All-Natural Frozen Berry Mix (1kg)
No reviews
Sale price¥1,640
Regular price¥3,280
(¥164/100g)
Certified Organic Frozen Mushrooms from The Netherlands (250g-500g) Best By: November 18th, 2026
No reviews
Sale price¥420
Regular price¥560
(¥168/100g)
High-Protein Organic Grass-Fed Shredded Cheddar Cheese (250g)
No reviews
Sale price¥1,680
(¥672/100g)
Organic Free-Range Smoked Chicken Leg from New Zealand (1 Leg)
No reviews
Sale price¥1,180
(¥655/100g)
50% OFF Sale! (Past Best By: September 1st, 2026) Organic All-Natural Black Fig Chunks from Turkey (1kg)
2 Reviews
Sale price¥1,740
Regular price¥3,480
(¥174/100g)
Certified Organic Frozen Shelled "Edamame" Soybeans from The Netherlands (300g)
No reviews
Sale price¥980
(¥326/100g)
Certified Organic Frozen Baby Carrots from The Netherlands (450g)
No reviews
Sale price¥780
(¥173/100g)


































